På bildet (fra venstre): Daglig leder Marit Helle Østervold, fotballkoordinator Nils Knashaug, friidrettskoordinator Tom Roger Johansen, sportslig leder fotball Børge Haugsdal, turnkoordinator Markus Gilmore og aktivitetskoordinator Eli Gjertsen.

Gjør din klubb en like stor innsats for en ren idrett?

Hos IL Gneist har alle i administrasjonen gjennomført Ren utøver.

Idrettslaget Gneist sør i Bergen er Hordalands største idrettslag med nesten 4000 medlemmer. Fleridrettslaget med alpin, friidrett, klatring, orientering, turn, håndball, fotball og volleyball er fra før registrert som Rent idrettslag.

Nå har også alle de administrativt ansatte i klubben gjennomført e-læringsprogrammet Ren utøver, som gir en elementær antidopingopplæring via pc, mobil eller nettbrett. Tilbakemeldingen fra staben er at det var lærerikt og nyttig for alle. 

Og det stopper ikke på klubbkontoret: Nå oppfordrer de ansatte også alle i klubbens hovedstyre og gruppestyrene til å gjennomføre Ren utøver, før alle trenere i klubben blir bedt om å gjøre det samme. Neste ut vil bli klubbens utøvere over 13 år.

Hordaland idrettskrets sier de er svært fornøyd med innsatsen Gneist gjør for en ren idrett, og oppfordrer alle andre klubber i kretsen til å gjøre det samme.

Antidoping Norge henger seg på den oppfordringen, og sender den samtidig videre til alle idrettslag i alle idrettskretser over hele landet: Bli med oss i kampen for en ren idrett!

På bildet (fra venstre): Daglig leder Marit Helle Østervold, fotballkoordinator Nils Knashaug, friidrettskoordinator Tom Roger Johansen, sportslig leder fotball Børge Haugsdal, turnkoordinator Markus Gilmore og aktivitetskoordinator Eli Gjertsen.

Publisert: 29.09.15 - Oppdatert: 21.11.17

Flere artikler